Merja Korhonen

Merja Korhonen
varhaiskasvatuksen asiantuntija / Consultant for Early Childhood Education

+358 44 341 4064
merja.korhonen@vanhempainliitto.fi

Töissä

Työskentelen varhaiskasvatuksen asiantuntijana Karuselli-hankkeessa (2020-2022). Työhöni kuuluu myös varhaiskasvatuksen sidosryhmä- ja vaikuttamistyötä. Työskentelen mielelläni erilaisissa verkostoissa. Aikaisempaa työkokemusta minulta löytyy päiväkodin johtajan ja lastentarhanopettajan tehtävistä.

Vapaalla

Teen pitkiä sunnuntaikävelyjä, matkustan ja mökkeilen, olen innokas leipuri, kulutan konserttisalien penkkejä ja ennen kaikkea vietän aikaa perheeni ja ystävien kanssa. Kolmen lapseni myötä olen saanut viettää monta mukavaa hetkeä päiväkodin ja koulun vanhempaintoiminnassa.

Muu henkilöstö

Laura Klemetti

Perhetyön asiantuntija / Consultant for Family work

+358 44 974 9500

laura.klemetti@vanhempainliitto.fi

Leena Herlevi-Valtonen

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist

+358 44 755 1369

leena.herlevi-valtonen@vanhempainliitto.fi

Anri Leveelahti

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

Tuija Metso

Va. toiminnanjohtaja, Erityisasiantuntija / Senior Consultant

+358 44 755 1371

tuija.metso@vanhempainliitto.fi

Sari Haapakangas

KT Erityiskasvastuksen asiantuntija / PhD, Consultant for Barrier-Free Education

+358 40 675 7599

sari.haapakangas@vanhempainliitto.fi

Aslak Rantakokko

Yhdenvertaisuusasiantuntija / Consultant on Equality Matters

+358 40 721 1300

aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Minna Palmu

Toisen asteen koulutuksen asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 41 313 5634

minna.palmu@vanhempainliitto.fi

Anne Viitala

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1374

anne.viitala@vanhempainliitto.fi

Veera Repo-Väätäinen

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1372

veera.repo-vaatainen@vanhempainliitto.fi

Ville Koikkalainen

Yhteisötyön asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 50 592 2554

ville.koikkalainen@vanhempainliitto.fi

Mervi Vilhunen

Talous- ja HR-koordinaattori / Finance and human resources

+354 44 755 1370

mervi.vilhunen@vanhempainliitto.fi

Minna Pitkäniemi

Asiantuntija / Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 41 318 3737

minna.pitkäniemi@vanhempainliitto.fi

Outi Leveäoja

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 50 440 4220

outi.leveaoja@vanhempainliitto.fi

Pinja Front

Järjestöviestijä / Communications Coordinator

+358 41 319 6115

pinja.front@vanhempainliitto.fi