Yhteystiedot

Suomen Vanhempainliitto ry

Finlands Föräldraförbund / Finnish Parents’ League

Y-tunnus: 0217199-7

Mariankatu 28 B 5, 00170 Helsinki
(Vierailut toimistolla sopimuksen mukaan)

Toimiston sähköpostiosoite

toimisto@vanhempainliitto.fi

Laskut

Verkkolaskuosoitteemme ovat:

Operaattori / Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus
Apix Messaging Oy (003723327487) / 003702171997 / 003702171997

Laskutustiedot (pdf)

Ihmiset

Ota yhteyttä!

Saija Ohtonen-Jones

Toiminnanjohtaja / Executive Director

+358 40 577 8815

saija.ohtonen-jones@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Tuija Metso

Erityisasiantuntija / Senior Consultant

+358 44 755 1371

tuija.metso@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Leena Herlevi-Valtonen

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist

+358 44 755 1369

leena.herlevi-valtonen@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Pinja Front

Järjestöviestijä / Communications Coordinator

+358 41 319 6115

pinja.front@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Merja Korhonen

varhaiskasvatuksen asiantuntija / Consultant for Early Childhood Education

+358 44 341 4064

merja.korhonen@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Laura Klemetti

Perhetyön asiantuntija / Consultant for Family work

+358 44 974 9500

laura.klemetti@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Anne Viitala

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1374

anne.viitala@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Anri Leveelahti

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1372

anri.leveelahti@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Veera Repo-Väätäinen

Projektiasiantuntija

+ 358 41 312 1879

veera.repo-vaatainen@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Sari Haapakangas

KT Erityiskasvatuksen asiantuntija / PhD, Consultant for Barrier-Free Education

+358 40 675 7599

sari.haapakangas@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Aslak Rantakokko

Yhdenvertaisuusasiantuntija / Consultant on Equality Matters

+358 40 721 1300

aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Minna Palmu

Toisen asteen koulutuksen asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 41 313 5634

minna.palmu@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Ville Koikkalainen

Yhteisötyön asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 50 592 2554

ville.koikkalainen@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Minna Mäkelä (ent. Pitkäniemi)

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 41 318 3737

minna.makela@vanhempainliitto.fi

Ota yhteyttä!

Outi Leveäoja

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 50 440 4220

outi.leveaoja@vanhempainliitto.fi