Laura Klemetti

Laura Klemetti
Perhetyön asiantuntija / Consultant for Family work

+358 44 974 9500
laura.klemetti@vanhempainliitto.fi

Töissä

Työskentelen perhetyön ja varhaiskasvatuksen teemojen parissa Vanhempainliiton Karuselli-hankkeessa. Minulla on aikaisempaa työkokemusta varhaiskasvatuksesta, järjestö- ja hankemaailmasta sekä perhetyöstä. Päiväkoti-ikäisen tytön äitinä perheiden hyvinvoinnin kysymykset ja varhaiskasvatus ovat aktiivisesti läsnä myös omassa arjessani.

Vapaalla

Koti ja oma perhe ovat minulle se tärkein juttu. Perheemme yhteisiä harrastuksia ovat luonnossa retkeily ja veneily. Itse rentoudun erityisesti luovan tekemisen äärellä. Harrastan lauluyhtyelaulua, soitan pianoa erilaisissa kokoonpanoissa, zoomailen kamerallani ja kirjoittelen pöytälaatikkoon.

Muu henkilöstö

Leena Herlevi-Valtonen

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist

+358 44 755 1369

leena.herlevi-valtonen@vanhempainliitto.fi

Anri Leveelahti

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

Tuija Metso

Erityisasiantuntija / Senior Consultant

+358 44 755 1371

tuija.metso@vanhempainliitto.fi

Merja Korhonen

varhaiskasvatuksen asiantuntija / Consultant for Early Childhood Education

+358 44 341 4064

merja.korhonen@vanhempainliitto.fi

Sari Haapakangas

KT Erityiskasvastuksen asiantuntija / PhD, Consultant for Barrier-Free Education

+358 40 675 7599

sari.haapakangas@vanhempainliitto.fi

Aslak Rantakokko

Yhdenvertaisuusasiantuntija / Consultant on Equality Matters

+358 40 721 1300

aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Minna Palmu

Toisen asteen koulutuksen asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 41 313 5634

minna.palmu@vanhempainliitto.fi

Anne Viitala

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1374

anne.viitala@vanhempainliitto.fi

Veera Repo-Väätäinen

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1372

veera.repo-vaatainen@vanhempainliitto.fi

Ville Koikkalainen

Yhteisötyön asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 50 592 2554

ville.koikkalainen@vanhempainliitto.fi

Mervi Vilhunen

Talous- ja HR-koordinaattori / Finance and human resources

+354 44 755 1370

mervi.vilhunen@vanhempainliitto.fi

Minna Pitkäniemi

Asiantuntija / Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 41 318 3737

minna.pitkäniemi@vanhempainliitto.fi

Outi Leveäoja

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 50 440 4220

outi.leveaoja@vanhempainliitto.fi

Pinja Front

Järjestöviestijä / Communications Coordinator

+358 41 319 6115

pinja.front@vanhempainliitto.fi

Saija Ohtonen-Jones

Toiminnanjohtaja / Executive Director

+358 40 577 8815

saija.ohtonen-jones@vanhempainliitto.fi