Anri Leveelahti

Anri Leveelahti
Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1372
anri.leveelahti@vanhempainliitto.fi

Töissä

Neuvon ja koulutan vanhempaintoimijoita yhdistyksen perustamisasioissa, hallinnossa sekä toiminnan sisältöjen kehittämisessä. Vastaan myös jäsenjärjestöavustuksen hallinnoinnista. Olen mukana lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämiseen liittyvissä verkostoissa kuten Lasten terveysfoorumi, Harrastamisen -verkosto sekä Koulurauha-ohjelma. Taustaltani olen kasvatustieteilijä ja ennen järjestökentällä siirtymistä työskentelin pitkään rakennerahastoasioiden ja aluekehittämisen parissa sekä valtiolla että maakuntahallinnossa.

Vapaalla

Vapaa-aika kuluu perheen, liikunnan, lukemisen, elokuvien, matkustamisen ja tulevien matkojen suunnittelun parissa.

Muu henkilöstö

Laura Klemetti

Perhetyön asiantuntija / Consultant for Family work

+358 44 974 9500

laura.klemetti@vanhempainliitto.fi

Leena Herlevi-Valtonen

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist

+358 44 755 1369

leena.herlevi-valtonen@vanhempainliitto.fi

Tuija Metso

Erityisasiantuntija / Senior Consultant

+358 44 755 1371

tuija.metso@vanhempainliitto.fi

Merja Korhonen

varhaiskasvatuksen asiantuntija / Consultant for Early Childhood Education

+358 44 341 4064

merja.korhonen@vanhempainliitto.fi

Sari Haapakangas

KT Erityiskasvatuksen asiantuntija / PhD, Consultant for Barrier-Free Education

+358 40 675 7599

sari.haapakangas@vanhempainliitto.fi

Aslak Rantakokko

Yhdenvertaisuusasiantuntija / Consultant on Equality Matters

+358 40 721 1300

aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Minna Palmu

Toisen asteen koulutuksen asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 41 313 5634

minna.palmu@vanhempainliitto.fi

Anne Viitala

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1374

anne.viitala@vanhempainliitto.fi

Ville Koikkalainen

Yhteisötyön asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 50 592 2554

ville.koikkalainen@vanhempainliitto.fi

Minna Mäkelä (ent. Pitkäniemi)

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 41 318 3737

minna.makela@vanhempainliitto.fi

Outi Leveäoja

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 50 440 4220

outi.leveaoja@vanhempainliitto.fi

Pinja Front

Järjestöviestijä / Communications Coordinator

+358 41 319 6115

pinja.front@vanhempainliitto.fi

Saija Ohtonen-Jones

Toiminnanjohtaja / Executive Director

+358 40 577 8815

saija.ohtonen-jones@vanhempainliitto.fi