Minna Palmu

Minna Palmu
Toisen asteen koulutuksen asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 41 313 5634
minna.palmu@vanhempainliitto.fi

Töissä

Työskentelen eri projekteissa kodin ja toisen asteen oppilaitosten / koulun / päiväkodin yhteistyötä koskevien teemojen parissa. Työssäni saan tehdä monenlaista; hankesuunnittelua, kehittämistä, tutkimusta sekä erilaisia raportteja. Taustaltani olen kasvatustieteilijä. Ennen järjestösektorille siirtymistä työskentelin pitkään yksityisellä puolella taloushallinnon, myynnin ja markkinoinnin tehtävissä.

Yhdessä Ville Koikkalaisen kanssa vedämme Vanhempainliiton Chillisti mukana! -hanketta, jonka tavoitteena on tarttua nuorten hyvinvointihaasteisiin kodin ja oppilaitosten yhteistyötä vahvistamalla.

Vapaalla

Kolmen pienen lapsen äitinä vapaa-aikani kuluu perheen kanssa touhutessa ja osin lasten harrastusten parissa. Ihaninta ovat kiireettömät sunnuntaiaamut aamudiskoilla höystettynä ja perheen yhteiset eväsretket lähimetsiin. Kotidiskojen lisäksi käyn myös aikuisten show-tanssitunneilla ja silloin tällöin olen mukana partiotoiminnassa.

Muu henkilöstö

Laura Klemetti

Perhetyön asiantuntija / Consultant for Family work

+358 44 974 9500

laura.klemetti@vanhempainliitto.fi

Leena Herlevi-Valtonen

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist

+358 44 755 1369

leena.herlevi-valtonen@vanhempainliitto.fi

Anri Leveelahti

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

Tuija Metso

Erityisasiantuntija / Senior Consultant

+358 44 755 1371

tuija.metso@vanhempainliitto.fi

Merja Korhonen

varhaiskasvatuksen asiantuntija / Consultant for Early Childhood Education

+358 44 341 4064

merja.korhonen@vanhempainliitto.fi

Sari Haapakangas

KT Erityiskasvastuksen asiantuntija / PhD, Consultant for Barrier-Free Education

+358 40 675 7599

sari.haapakangas@vanhempainliitto.fi

Aslak Rantakokko

Yhdenvertaisuusasiantuntija / Consultant on Equality Matters

+358 40 721 1300

aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Anne Viitala

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1374

anne.viitala@vanhempainliitto.fi

Veera Repo-Väätäinen

Järjestötoiminnan asiantuntija / Consultant for NGO and Development

+358 44 755 1372

veera.repo-vaatainen@vanhempainliitto.fi

Ville Koikkalainen

Yhteisötyön asiantuntija, Chillisti mukana! -hanke

+358 50 592 2554

ville.koikkalainen@vanhempainliitto.fi

Mervi Vilhunen

Talous- ja HR-koordinaattori / Finance and human resources

+354 44 755 1370

mervi.vilhunen@vanhempainliitto.fi

Minna Pitkäniemi

Asiantuntija / Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 41 318 3737

minna.pitkäniemi@vanhempainliitto.fi

Outi Leveäoja

Asiantuntija, Ratkaistaan yhdessä -hanke

+358 50 440 4220

outi.leveaoja@vanhempainliitto.fi

Pinja Front

Järjestöviestijä / Communications Coordinator

+358 41 319 6115

pinja.front@vanhempainliitto.fi

Saija Ohtonen-Jones

Toiminnanjohtaja / Executive Director

+358 40 577 8815

saija.ohtonen-jones@vanhempainliitto.fi